Čo s mojou existujúcou registračnou pokladnicou ?

Pri prechode na systém eKasa budete riešiť jeden zásadný problém. Budete sa musieť rozhodnúť, či si nechať svoju aktuálnu registračnú pokladnicu a upraviť ju tak, aby bola kompatibilná so systémom eKasa alebo kúpiť úplne novú pokladnicu. Samozrejme, výhodou modernizácie je, že je to lacnejšie riešenie ako kúpa novej. Nevýhodou je, že upgrade nie je možné vykonať na všetkých modeloch registračných pokladníc a navyše pokladnica zostane bez záruky. Pri novej kupujete zariadenie aj so zárukou.
Našim odporúčaním je, aby ste si pokladnicu dali upraviť len v prípade, že je maximálne 5 rokov stará, je v dobrom stave a vyhovuje Vám, čo sa funkčnosti týka. Naopak, ak je pokladnica už staršia a jej výmenu ste plánovali už dlhšie, odporúčame investíciu do novej registračnej pokladnice.

Ako bude prebiehať úprava / výmena mojej pokladnice?

Bude potrebné, aby ste nám Vašu registračnú pokladnicu priniesli na pobočku. Úprava pokladnice bude trvať niekoľko hodín. Budeme sa snažiť, aby ste si ju mohli prevziať najneskôr na druhý deň. Pokladnice budeme upravovať najskôr od 04/2019 a postupne v poradí, v akom k nám budú prichádzať. Budeme Vás hromadným mailom informovať hneď ako bude možné Vaše pokladnice upraviť.
Starú registračnú pokladnicu budete musieť najskôr na pracovisku daňového úradu odhlásiť a následne svoju novú alebo upravenú ONLINE pokladnicu zaregistrovať elektronicky, s čím Vám samozrejme pomôžeme.

Nakoľko budeme musieť počas zákonom stanoveného obdobia upraviť skutočne veľmi veľa pokladníc, je potrebné počítať s tým, že Vaša prevádzka bude určitý čas „bez pokladnice.“ Celkový čas úpravy bude závisieť od okolností, ktoré počas doby úpravy nastanú.

Pokladnice a fiškálne tlačiarne 2v1 značky “FiskalPRO”

ZVÝHODNENÉ CENY FIŠKÁLNYCH ZARIADENÍ ! Aktuálna ponuku TU.

ZVÝHODNENÉ PREDOBJEDNÁVKY ZARIADENÍ eKasa ! Aktuálna ponuka TU.

Ku všetkým modelom značky FiskalPRO, ktoré si zakúpite do ešte ako fiškálne, Vám GRÁTIS budú výrobcom dodané súčiastky na úpravu pokladnice na systém eKasa. Vďaka tomu kúpu novej pokladnice nemusíte odkladať a svoje podnikateľské plány nijak obmedzovať. Zároveň ušetríte desiatky eur, keďže pri jej neskoršej úprave na systém eKasa zaplatíte už len za prácu, navyše úprava pokladníc FiskalPRO bude najjednoduchšia a časovo najmenej náročná zo všetkých.

Úprava fiškálnych registračných pokladníc FiskalPRO bude taktiež možné formou UPGRADE-u. Odhadovaná cena bude 50 – 100EUR.

Aktuálne si stále môžete objednávať zariadenia FiskalPRO pripravené na systém eKasa.

Pokladnice a fiškálne tlačiarne značky “ELCOM”

Ku všetkým modelom značky ELCOM, ktoré si zakúpite do ešte ako fiškálne, Vám GRÁTIS budú výrobcom dodané súčiastky na úpravu pokladnice na systém eKasa. Vďaka tomu kúpu novej pokladnice nemusíte odkladať a svoje podnikateľské plány nijak obmedzovať. Zároveň ušetríte desiatky eur, keďže pri jej neskoršej úprave na systém eKasa zaplatíte už len za prácu.

Väčšinu modelov pokladníc značky ELCOM bude možné upraviť tak, aby boli kompatibilné so systémom „eKasa“ formou UPGRADE-u.

Na tieto modely pokladníc UPGRADE buď nie je možný alebo ho neodporúčeme: EURO-100 , 200, 500, 1000, 2000 a miniEFox.

Úpravu je možné vykonať kúpou UPGRADE BALÍČKU. Ten získate záväznou predobjednávkou.

V prípade, že sa preň rozhodnete, odporúčame objednať UPGRADE BALÍČEK čím skôr.

Predobjednávky pre UPGRADE balíčky môžete aktuálne objednávať do 2.vlny výroby ktorá bude realizovaná po skončení 1.vlny ktorú ste mohli využiť do 15.02. ! Aktuálna ponuka balíčkov TU.

VIAC O ÚPRAVÁCH POKLADNÍC ELCOM TU.

PRE VŠETKÝCH, KTORÍ S UPGRADE-OM ELCOM POKLADNÍC VÁHAJÚ, ODPORÚČAME NÁKUP POKLADNÍC FISKALPRO ZA ZVÝHODNENÉ CENY. 

Fiškálne tlačiarne značky VAROS “FT4000”

Fiškálne tlačiarne VAROS FT4000 bude možné upgradeovať podľa požiadaviek novej legislatívy na systém eKasa. Výrobca aktuálne už taktiež umožnil predobjednanie UPGRADE balíčka. Neodporúčame UPGRADE starších tlačiarní ako 7 rokov nakoľko tam môžu nastať komplikácie a úprava sa môže výrazne predražiť. Ihličkové tlačiarne nie je možné upraviť !

Predobjednať UPGRADE stále môžete, odporúčame ale predobjednať čo najskôr !

Fiškálne tlačiarne “PEGAS FM-06”

Fiškálne tlačiarne Pegas FM-06 bude možné upgradeovať podľa požiadaviek novej legislatívy na systém eKasa. Výrobca aktuálne už taktiež umožnil predobjednanie UPGRADE balíčka. Neodporúčame UPGRADE starších tlačiarní ako 5 rokov nakoľko tam môžu nastať komplikácie a úprava sa môže výrazne predražiť. Ihličkové tlačiarne nie je možné upraviť !

Predobjednať balíček odporúčame taktiež čo najskôr !

 

Všetky dostupné UPGRADE balíčky si môžete záväzne PREDOBJEDNÁVAŤ TU.

 

Chcem dostávať novinky ohľadom UPGRADE balíčkov a odporúčaných modelov pokladníc na systém eKasa.

Pokladnice značky “QUORION”

Informácie o možnosti upgrade-u pre pokladnice značky QUORION očakávame každým dňom. Akonáhle nám výrobca potvrdí, že úprava (ne)bude možná, budeme vás prostredníctvom webstránky informovať.

Pokladnice značky “Datecs”

Ak vlastníte registračnú pokladnicu značky Datecs, budete si musieť zaobstarať novú. Pokladnice tejto značky nebude možné upraviť pre potreby systému eKasa. S výberom tej najvhodnejšej vám radi pomôžeme.

Pokladnice značky “Sam4s”

Ak vlastníte registračnú pokladnicu značky Sam4s, budete si musieť zaobstarať novú. Pokladnice tejto značky nebude možné upraviť pre potreby systému eKasa. S výberom tej najvhodnejšej vám radi pomôžeme.

Fiškálne tlačiarne “Black Cat”

Tieto fiškálne tlačiarne nebude možné upraviť na systém eKasa.