Prenájom alebo kúpa pokladnice ? Je výhodnejšie si pokladnicu prenajať alebo zakúpiť ? Pracujete sezónne alebo počas celého roka ? Zistite ktorá z možností je pre Vás ta správna !

 

Hneď na začiatok by sa dalo povedať, že, ak ste len sezónny predajca, tak sa Vám oplatí skôr si pokladnicu prenajať. Nie je to však až také jednoznačné a nižšie si vysvetlíme prečo.

Pri klasickej ORP – online registračnej pokladnici, tvorí cenu prenájmu, cena služby a cena za tovar (chránené dátové úložisko).

Pri VRP – virtuálnej registračnej pokladnici, tvorí cenu prenájmu len cena služby. Čiže ak hladáte najlacnejšie riešenie prenájmu je práve toto tým pravým. Nie každý si ale VRP pokladnicu vie zriadiť a navyše jej spôsob používania nemusí vyhovovať každému (vysvetlenie rozdielu medzi VRP a ORP nájdete TU).

Ak máte teda len jednorázovú akciu, oplatí sa Vám si pokladnicu prenajať nakoľko ušetríte približne 30-50% z ceny novej pokladnice (v zásvislosti od konkrétneho modelu).

Ak sa Vám akcia vrámci obdobia jedného roka zopakuje min. 2-krát, je výhodnejšie si pokladnicu zakúpiť. Dvoj-násobný prenájom pokladnice už totiž prevyšuje vo väcšine prípadov cenu novej pokladnice. V našej ponuke navyše nájdete aj použité pokladnice ktorých cena je výrazne nižšia ako cena novej pokladnice.

Podmienky prenájmu nájdete TU.

 

Stále Vám nie sú jasné rozdiely ? Obráťte sa na nás na niektorý z našich kontaktov a radi Vám poradíme !