Na základe aktuálnych správ by sme chceli vyjadriť svoj názor k aktuálnej situácií na trhu eKasa registračných pokladníc a priniesť Vám náhľad do pozadia aktuálneho diania.

V súvislosti s prechodom na eKasu ste iste zaregistrovali posledné mediálne informácie ktoré hovoria o tom, že “neuvedení” slovenskí výrobcovia zatiaľ nedostali certifikáciu a s niektorými z nich už tým pádom netreba rátať a treba si zabezpečiť riešenie niekde inde.

Toto považujeme za absurdné. Týto významní výrobcovia sa totiž podielajú na veľkej väčšine riešení ktoré používa celý slovenský trh a jednoducho ich nie je možné len tak nahradiť iným riešením a ignorovať ich doterajšie zásluhy na dodaných pokladničných riešeniach.

Ostatní dodávatelia nedokážú doterajšie zariadenia plne nahradiť a pokryť trh dostatočnými počtami zariadení a ani kvalitnou servisnou podporou !

Navyše prečo by mali podnikatelia a naši zákazníci meniť svoje riešenia za úplne nové a neoverené ?

My za týmyto výrobcami stojíme a poskytujeme im našu podporu nakoľko chceme aj nadaľej dodávať overené riešenia aj od nich.

Spolupracujeme s nimi už roky a doteraz nás nikdy nesklamali.

Veríme, že sa situácia čoskoro vyrieši v ich prospech a budú aj naďaľej schopní dodávať svoje riešenia pre nás všetkých.

Držíme im preto v tejto tažkej situácií palce !

 

AKTUÁLNE:

Situácia sa nakoniec tak ako sme avizovali v parlamente prerokovala a prinášame Vám dôležité správy o vzniknutých zmenách.

 

19.06.2019 Aktuálne zverejnené informácie schválené NRSR:

  • Parlament v stredu schválil, že pokuty za nepoužívanie eKasy nebude dávať finančná správa až do konca decembra.
  • Vláda minulý týždeň navrhovala trojmesačný odklad na pokuty, no poslanec SNS Radovan Baláž predložil v stredu ráno nečakane pozmeňujúci návrh, aby sa pokuty za chýbajúcu eKasu nedávali až do konca roka.
  • Zároveň sa vypustila pôvodne navrhovaná podmienka, že podnikateľ musí mať do 30. júna záväznú objednávku štátom certifikovaného riešenia eKasy.

 

Prehľadné vysvetlenie aktuálnej situácie pánom poslancom Rajtárom.

Vyjadrenie k zavedeniu systému eKasa od SAS.

Materiál s harmonogramom prípravy nasadenia systému eKasa do prevádzky.